Odbiór mieszkania od dewelopera

Kurs

Odbiór mieszkania od dewelopera


Zgodnie z prawem, obie strony (deweloper i kupujący) mają obowiązek przeprowadzić odbiór techniczny przed umową przenoszącą własność. Z tej perspektywy podpis pod protokołem odbioru jedynie dokumentuje fakt, że odbiór techniczny odbył się w zaplanowanym terminie oraz że strony spisały wady i usterki (deweloper nie ma prawa odmówić wpisania do protokołu nawet najdrobniejszych niedoróbek).

Czym innym jest kwestia uznania i nieuznania usterek w lokalu. Zgodnie z ustawą deweloperską, uznanie wad przez dewelopera następuje w ciągu 14 dni od daty spisania protokołu. W ciągu 30 dni od daty odbioru wady i usterki powinny zostać naprawione przez dewelopera i na jego koszt. Nabywca podpisując protokół odbioru technicznego uruchamia powyższą procedurę.

Należy też pamiętać, że zwykle po odbiorze technicznym lokalu otrzymamy klucze. Odmowa podpisania protokołu i nieodebranie lokalu będzie po prostu oznaczać, że mieszkanie zostanie nam wydane w późniejszym terminie. Lepiej więc odebrać lokal i klucze wraz z usterkami, a następnie udostępnić mieszkanie w celu naprawy niedociągnięć niż czekać kolejne dni na przekazanie mieszkania. Pamiętajmy także, że protokół odbioru lokalu nie zamyka nam drogi do tego, aby zgłosić kolejne usterki – musimy tylko to zrobić w okresie gwarancji.

Poniższy kurs pokaże Ci na co zwrócić uwagę i jak odebrać lokal od dewelopera krok po kroku.

Cena kursu: 59,99 zł

Kup teraz!

Zapraszamy do kontaktu!

Nasi agenci dostępni są dla Ciebie o każdej porze